- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TB4516 Fleur Collection Deli Crock Insert GN 1/6 Size 3/4 Qt. - 12/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TB4516 |
| Manufacturer Part # | TB4516 |
| Shape | Rectangular |
| Short Side | 6" |
| Plastic Type | Melamine |
| Color | Black |
| Long Side / Diameter | 7" |
| Height | 2.25" |
| Width | 7" |
| Depth | 6.5" |
| Weight | 2.98 lbs |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TB4516, Fleur Collection Deli Crock Insert, GN 1/6 size, 3/4 qt., 7"L x 6-1/2"W x 2-1/4"H, fits 3316, rectangular, flared rim, chip and stain resistant, dishwasher safe, melamine, black, Dalebrook (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

