- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TB4632 Plate 11-1/5"W X 11-1/5"D X 4/5"H Round - 6/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TB4632 |
| Manufacturer Part # | TB4632 |
| Size | 10" - 11" |
| Color | Black |
| Shape | Round |
| Plastic Type | Melamine |
| Height | 0.8" |
| Width | 11.2" |
| Depth | 11.2" |
| Weight | 5.18 lbs |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TB4632, Plate, 11-1/5"W x 11-1/5"D x 4/5"H, round, dishwasher safe, melamine, black with speckle, SO.HO by Dalebrook (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
