- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TB4701 Pigment Collection Plate 8-7/8" Square - 12/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TB4701 |
| Manufacturer Part # | TB4701 |
| Plastic Type | Melamine |
| Shape | Square |
| Color | Black |
| Size | 8" - 9" |
| Height | 2.01" |
| Width | 8.86" |
| Depth | 8.86" |
| UPC | 5016383093985 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TB4701, Pigment Collection Plate, 8-7/8", square, curved, chip and stain resistant, dishwasher safe, melamine, noir, Dalebrook (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
