- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TB4704 Pigment Collection Bowl 12-7/8 Oz. 6-7/10" X 5-1/2" X 2-3/8"H - 10/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TB4704 |
| Manufacturer Part # | TB4704 |
| Long Side / Diameter | 6" - 7" |
| Plastic Type | Melamine |
| Shape | Free Form |
| Color | Black |
| Height | 2.36" |
| Width | 6.69" |
| Depth | 5.51" |
| Weight | 5.91 lbs |
| UPC | 5016383094074 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TB4704, Pigment Collection Bowl, 12-7/8 oz., 6-7/10" x 5-1/2" x 2-3/8"H, freeform, chip and stain resistant, dishwasher safe, melamine, noir, Dalebrook (Packed By: 10 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
