- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TB4705 Pigment Collection Bowl 40-9/16 Oz. 9-7/16" X 7-7/8" X 4-7/16"H - 7/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TB4705 |
| Manufacturer Part # | TB4705 |
| Color | Black |
| Shape | Free Form |
| Long Side / Diameter | 8" - 9" |
| Plastic Type | Melamine |
| Height | 3.46" |
| Width | 9.45" |
| Depth | 7.87" |
| Weight | 9.48 lbs |
| UPC | 5016383094104 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TB4705, Pigment Collection Bowl, 40-9/16 oz., 9-7/16" x 7-7/8" x 4-7/16"H, freeform, chip and stain resistant, dishwasher safe, melamine, noir, Dalebrook (Packed By: 7 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
