- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TB4709 Mineral Collection Plate 8" Dia. X 1-3/4"H Round - 12/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TB4709 |
| Manufacturer Part # | TB4709 |
| Plastic Type | Melamine |
| Shape | Round |
| Color | Black |
| Size | 8" - 9" |
| Height | 1.75" |
| Width | 8" |
| Weight | 11.46 lbs |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TB4709, Mineral Collection Plate, 8" dia. x 1-3/4"H, round, matte texture with glossy flecks, chip and stain resistant, dishwasher safe, melamine, noir crackle, Dalebrook (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

