- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TB56325 Olaria Bowl 84-1/2 Oz. 9-4/5" Dia. X 4-1/3"H - 6/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TB56325 |
| Manufacturer Part # | TB56325 |
| Color | Black |
| Long Side / Diameter | 8" - 9" |
| Shape | Round |
| Plastic Type | Melamine |
| Height | 4.33" |
| Width | 9.84" |
| Depth | 9.84" |
| Weight | 8.38 lbs |
| UPC | 5016383018988 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TB56325, Olaria Bowl, 84-1/2 oz., 9-4/5" dia. x 4-1/3"H, round, dishwasher safe, melamine, black, Dalebrook (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
