- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TB56331 Olaria Bowl 135-1/4 Oz. 12-1/5" Dia. X 5-1/8"H - 6/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TB56331 |
| Manufacturer Part # | TB56331 |
| Shape | Round |
| Long Side / Diameter | 12" - 13" |
| Color | Black |
| Plastic Type | Melamine |
| Height | 5.13" |
| Width | 12.2" |
| Depth | 12.2" |
| Weight | 12.46 lbs |
| UPC | 5016383018971 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TB56331, Olaria Bowl, 135-1/4 oz., 12-1/5" dia. x 5-1/8"H, round, dishwasher safe, melamine, black, Dalebrook (500 each minimum order) (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
