- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TB590 Bowl 17-9/16 Oz. 5-2/5"W X 5-2/5"D X 3-1/5"H - 6/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TB590 |
| Manufacturer Part # | TB590 |
| Shape | Round |
| Long Side / Diameter | 4" - 5" |
| Plastic Type | Melamine |
| Color | Black |
| Height | 3.2" |
| Width | 5.4" |
| Depth | 5.4" |
| Weight | 3.97 lbs |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TB590, Bowl, 17-9/16 oz., 5-2/5"W x 5-2/5"D x 3-1/5"H, round, dishwasher safe, melamine, black, Dalebrook (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
