- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TB611 Essential Tray 13-3/4"L X 8-7/8"W Rectangular - 6/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TB611 |
| Manufacturer Part # | TB611 |
| Shape | Rectangular |
| Long Side / Diameter | 13" |
| Material | SAN |
| Color | Black |
| Short Side | 8" |
| Height | 2" |
| Width | 13.78" |
| Depth | 8.86" |
| Weight | 4.85 lbs |
| UPC | 5016383009382 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TB611, Essential Tray, 13-3/4"L x 8-7/8"W, rectangular, dishwasher safe, SAN, black, Dalebrook (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
