- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TB6313W Crock 1-4/5 Qt. 6-3/8" X 6-4/5" X 3-15/16"H - 3/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TB6313W |
| Manufacturer Part # | TB6313W |
| Plastic Type | Melamine |
| Short Side | 6" |
| Color | Two Tone |
| Long Side / Diameter | 6" |
| Shape | Rectangular |
| Height | 3.94" |
| Width | 6.38" |
| Depth | 6.81" |
| Weight | 5.51 lbs |
| UPC | 5016383033752 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TB6313W, Crock, 1-4/5 qt., 6-3/8" x 6-4/5" x 3-15/16"H, rectangular, with silicone feet, dishwasher safe, melamine, black/white, Dalebrook (500 each minimum order) (Packed By: 3 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
