- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TB6614W Verdura Collection Deli Crock GN 1/4 Size 2 Qt. - 8/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TB6614W |
| Manufacturer Part # | TB6614W |
| Plastic Type | Melamine |
| Long Side / Diameter | 10" |
| Shape | Rectangular |
| Color | Two Tone |
| Short Side | 6" |
| Height | 4.25" |
| Width | 10.5" |
| Depth | 6.5" |
| Weight | 7.34 lbs |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TB6614W, Verdura Collection Deli Crock, GN 1/4 size, 2 qt., 10-1/2"L x 6-1/2"W x 4-1/4"H, fits TC6614L & TPO6614, rectangular, anti-slip silicone feet, chip and stain resistant, dishwasher safe, melamine, white interior, black exterior, Dalebrook (500 each minimum order) (Packed By: 8 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

