- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TB90551 Wavy Platter 10-3/5" X 14-3/4" Triangular - 4/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TB90551 |
| Manufacturer Part # | TB90551 |
| Long Side / Diameter | 14" |
| Color | Black |
| Material | Melamine |
| Short Side | 10" |
| Shape | Triangular |
| Height | 1.5" |
| Width | 10.6" |
| Depth | 14.72" |
| Weight | 5.07 lbs |
| UPC | 5016383032816 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TB90551, Wavy Platter, 10-3/5" x 14-3/4", triangular, curved, with wavy edge, dishwasher safe, silicone feet, melamine, black, Dalebrook (Packed By: 4 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
