- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TB90553 Curved Wavy Platter 10-1/5"L X 9-7/10"W X 1-1/2"H Rectangular - 5/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TB90553 |
| Manufacturer Part # | TB90553 |
| Color | Black |
| Material | Melamine |
| Long Side / Diameter | 10" |
| Short Side | 9" |
| Shape | Rectangular |
| Height | 1.5" |
| Width | 10.2" |
| Depth | 9.7" |
| Weight | 5.84 lbs |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TB90553, Curved Wavy Platter 10-1/5"L x 9-7/10"W x 1-1/2"H, rectangular, curved, with wavy edge, dishwasher safe, silicone feet, melamine, black, Dalebrook (Packed By: 5 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
