- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TBL4609 Marl Collection Side Plate 14" X 7-1/2"H Rectangular - 12/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TBL4609 |
| Manufacturer Part # | TBL4609 |
| Shape | Rectangular |
| Color | Blues |
| Size | 14" - 15" |
| Plastic Type | Melamine |
| Height | 7.5" |
| Width | 14" |
| Depth | 14" |
| Weight | 10.58 lbs |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TBL4609, Marl Collection Side Plate, 14" x 7-1/2"H, rectangular, organic shape rim, chip and stain resistant, dishwasher safe, melamine, two tone: speckled gloss inner/matte outer, steel blue, Dalebrook (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
