- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TBL46124 Marl Collection Insert 51-2/5 Oz. 1/2-size - 6/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TBL46124 |
| Manufacturer Part # | TBL46124 |
| Plastic Type | Melamine |
| Short Side | 9" |
| Long Side / Diameter | 11" |
| Shape | Rectangular |
| Color | Blues |
| Height | 1.57" |
| Width | 11.77" |
| Depth | 9.92" |
| Weight | 7.89 lbs |
| UPC | 5016383110750 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TBL46124, Marl Collection Insert, 51-2/5 oz., 1/2-size, 11-3/4" x 9-15/16" x 1-9/16"H, rectangular, organic shape rim, chip and stain resistant, dishwasher safe, melamine, two tone: speckled gloss inner/matte outer, steel blue, Dalebrook (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
