- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TBL4707 Pigment Collection Bowl 4-1/4 Qt. 15-1/2" Dia. X 6-3/4"H - 6/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TBL4707 |
| Manufacturer Part # | TBL4707 |
| Long Side / Diameter | 14" - 15" |
| Plastic Type | Melamine |
| Color | Blue |
| Shape | Round |
| Height | 6.75" |
| Width | 15.5" |
| Weight | 16.98 lbs |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TBL4707, Pigment Collection Bowl, 4-1/4 qt., 15-1/2" dia. x 6-3/4"H, round, chip and stain resistant, dishwasher safe, melamine, indigo, Dalebrook (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
