- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TBS9913 Slate Effect Collection Platter GN 1/3 Size 12-3/4"L X 7"W X 1/2"H - 4/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TBS9913 |
| Manufacturer Part # | TBS9913 |
| Shape | Rectangular |
| Size | 12" |
| Color | Black |
| Plastic Type | Melamine |
| Height | 0.5" |
| Width | 12.75" |
| Depth | 7" |
| Weight | 4.08 lbs |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TBS9913, Slate Effect Collection Platter, GN 1/3 size, 12-3/4"L x 7"W x 1/2"H, rectangular, anti-slip silicone feet, chip and stain resistant, dishwasher safe, melamine, black, Dalebrook (Packed By: 4 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

