- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TCM4607 Marl Collection Bowl 1-5/16 Qt. 9" Dia. X 3-1/4"H - 6/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TCM4607 |
| Manufacturer Part # | TCM4607 |
| Plastic Type | Melamine |
| Color | Beige |
| Long Side / Diameter | 8" - 9" |
| Shape | Round |
| Height | 3.25" |
| Width | 9" |
| Weight | 7.1 lbs |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TCM4607, Marl Collection Bowl, 1-5/16 qt., 9" dia. x 3-1/4"H, large, round, organic shape rim, chip and stain resistant, dishwasher safe, melamine, two tone: speckled gloss inner/matte outer, cream, Dalebrook (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

