- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TCM4613 Marl Collection Crock 77-7/10 Oz. 1/3-size - 6/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TCM4613 |
| Manufacturer Part # | TCM4613 |
| Long Side / Diameter | 12" |
| Plastic Type | Melamine |
| Color | Beige / Tan |
| Short Side | 6" |
| Shape | Rectangular |
| Height | 3.15" |
| Width | 12.8" |
| Depth | 6.93" |
| Weight | 10.36 lbs |
| UPC | 5016383110606 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TCM4613, Marl Collection Crock, 77-7/10 oz., 1/3-size, 12-4/5" x 6-15/16" x 3-1/8"H, rectangular, organic shape rim, chip and stain resistant, dishwasher safe, melamine, two tone: speckled gloss inner/matte outer, cream, Dalebrook (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
