- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TCN9212 Urban Collection Platter GN 1/2 Size 12-3/4"L X 10-1/2"W X 3/4"H - 6/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TCN9212 |
| Manufacturer Part # | TCN9212 |
| Shape | Rectangular |
| Size | 12" |
| Plastic Type | Melamine |
| Color | Design / Pattern |
| Height | 0.75" |
| Width | 12.75" |
| Depth | 10.5" |
| Weight | 8.11 lbs |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TCN9212, Urban Collection Platter, GN 1/2 size, 12-3/4"L x 10-1/2"W x 3/4"H, rectangular, concrete effect, anti-slip silicone feet, chip and stain resistant, dishwasher safe, melamine, gray, Dalebrook (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

