- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TCN9262 Urban Collection Bowl 1.3 Qt. 7" Dia. X 3-1/8"H - 12/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TCN9262 |
| Manufacturer Part # | TCN9262 |
| Long Side / Diameter | 5" - 7" |
| Shape | Round |
| Color | Design / Pattern |
| Plastic Type | Melamine |
| Height | 3.13" |
| Width | 7" |
| Weight | 10.76 lbs |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TCN9262, Urban Collection Bowl, 1.3 qt., 7" dia. x 3-1/8"H, round, concrete effect, chip and stain resistant, dishwasher safe, melamine, white/gray, Dalebrook (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
