- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TGT1440 Oxford Collection Tray 20-3/4"L X 7-3/4"W X 1"H Large - 12/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TGT1440 |
| Manufacturer Part # | TGT1440 |
| Material | Melamine |
| Color | Black |
| Short Side | 7" |
| Shape | Rectangular |
| Long Side / Diameter | 20" |
| Height | 1" |
| Width | 20.75" |
| Depth | 7.75" |
| Weight | 20.76 lbs |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TGT1440, Oxford Collection Tray, 20-3/4"L x 7-3/4"W x 1"H, large, rectangular, chip and stain resistant, dishwasher safe, melamine, granite, Dalebrook (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

