- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TGY1541M Reef Collection Bowl 4 Oz. 3-3/4" X 3-1/2" X 2-1/2"H - 24/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TGY1541M |
| Manufacturer Part # | TGY1541M |
| Shape | Round |
| Long Side / Diameter | 2" - 3" |
| Plastic Type | Melamine |
| Color | Gray |
| Height | 2.5" |
| Weight | 5.07 lbs |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TGY1541M, Reef Collection Bowl, 4 oz., 3-3/4" x 3-1/2" x 2-1/2"H, round, slanted, chip and stain resistant, dishwasher safe, melamine, matte gray, Dalebrook (Packed By: 24 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

