- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TGY4608 Marl Collection Side Plate 11-4/5" X 6" Rectangular - 12/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TGY4608 |
| Manufacturer Part # | TGY4608 |
| Size | 10" - 11" |
| Shape | Rectangular |
| Color | Grays |
| Plastic Type | Melamine |
| Width | 11.8" |
| Depth | 6" |
| Weight | 7.45 lbs |
| UPC | 5016383109099 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TGY4608, Marl Collection Side Plate, 11-4/5" x 6", rectangular, organic shape rim, chip and stain resistant, dishwasher safe, melamine, two tone: speckled gloss inner/matte outer, grey, Dalebrook (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
