- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TKTW4234 Kata Collection Crock 3/8 Qt. 5-1/8" X 6-9/10" X 1-9/16"H - 6/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TKTW4234 |
| Manufacturer Part # | TKTW4234 |
| Plastic Type | Melamine |
| Color | White |
| Shape | Rectangular |
| Long Side / Diameter | 6" |
| Short Side | 5" |
| Height | 1.57" |
| Width | 5.13" |
| Depth | 6.9" |
| Weight | 4.54 lbs |
| UPC | 5016383101932 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TKTW4234, Kata Collection Crock, 3/8 qt., 5-1/8" x 6-9/10" x 1-9/16"H, rectangular, chip and stain resistant, dishwasher safe, melamine, white, Dalebrook (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
