- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TLG4312 Chunky Collection Deli Crock 1-1/16 Qt. 6-3/8" X 10-1/4" X 3-15/16"H - 3/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TLG4312 |
| Manufacturer Part # | TLG4312 |
| Color | Greens |
| Long Side / Diameter | 10" |
| Plastic Type | Melamine |
| Short Side | 6" |
| Shape | Rectangular |
| Height | 3.94" |
| Width | 6.38" |
| Depth | 10.24" |
| Weight | 8.82 lbs |
| UPC | 5016383092919 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TLG4312, Chunky Collection Deli Crock, 1-1/16 qt., 6-3/8" x 10-1/4" x 3-15/16"H, rectangular, flared rim, anti-slip silicone feet, chip and stain resistant, dishwasher safe, melamine, white interior, lime green exterior, Dalebrook (Packed By: 3 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
