- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TMA3125 Carrara Collection Marble Platter 12-1/2" X 10" X 1/2"H - 6/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TMA3125 |
| Manufacturer Part # | TMA3125 |
| Plastic Type | Melamine |
| Shape | Round |
| Color | White |
| Size | 12" |
| Height | 0.5" |
| Weight | 6.33 lbs |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TMA3125, Carrara Collection Marble Platter, 12-1/2" x 10" x 1/2"H, round, with handle, chip and stain resistant, dishwasher safe, melamine, white, Dalebrook (500 each minimum order) (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

