- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TMA9624 Carrara Collection Marble Platter 9-11/16" X 5-1/2" X 3/10"H - 6/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TMA9624 |
| Manufacturer Part # | TMA9624 |
| Color | White |
| Shape | Rectangular |
| Size | 9" |
| Plastic Type | Melamine |
| Height | 0.31" |
| Width | 9.69" |
| Depth | 5.51" |
| Weight | 2.82 lbs |
| UPC | 5016383099468 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TMA9624, Carrara Collection Marble Platter, 9-11/16" x 5-1/2" x 3/10"H, rectangular, with handle, chip and stain resistant, dishwasher safe, melamine, white, Dalebrook (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
