- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TOR1633 Casablanca Collection Plate 11" Dia. X 3/4"H Round - 12/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TOR1633 |
| Manufacturer Part # | TOR1633 |
| Type | Medium Rim |
| Color | Oranges |
| Size | 10" - 11" |
| Shape | Round |
| Plastic Type | Melamine |
| Height | 0.75" |
| Width | 11" |
| Weight | 14.29 lbs |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TOR1633, Casablanca Collection Plate, 11" dia. x 3/4"H, round, distressed crackle glaze look, chip and stain resistant, dishwasher safe, melamine, orange, Dalebrook (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

