- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TPO2016 Dessert Bowl 6-3/4 Oz. 6-3/10" X 1-3/8"H - 12/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TPO2016 |
| Manufacturer Part # | TPO2016 |
| Plastic Type | Melamine |
| Long Side / Diameter | 6" - 7" |
| Color | White |
| Height | 1.38" |
| Width | 6.3" |
| Depth | 6.3" |
| Weight | 6.61 lbs |
| UPC | 5016383012863 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TPO2016, Dessert Bowl, 6-3/4 oz., 6-3/10" x 1-3/8"H, with silicone feet, dishwasher safe, melamine, polar white, Dalebrook (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
