- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TPO2102 Basic Cereal Bowl 5-9/10" X 1-7/8"H Dishwasher Safe - 6/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TPO2102 |
| Manufacturer Part # | TPO2102 |
| Plastic Type | Melamine |
| Long Side / Diameter | 5" - 6" |
| Color | White |
| Height | 1.77" |
| Width | 5.91" |
| Depth | 5.91" |
| Weight | 1.54 lbs |
| UPC | 5016383012900 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TPO2102, Basic Cereal Bowl, 5-9/10" x 1-7/8"H, dishwasher safe, melamine, polar white, Dalebrook (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
