- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TREW7610 Enamelware Collection French Fry Pot 13-1/2 Oz. 4" Dia. X 3-1/4"H - 24/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TREW7610 |
| Manufacturer Part # | TREW7610 |
| Material | Plastic |
| Height | 3.25" |
| Width | 4" |
| Weight | 6.99 lbs |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TREW7610, Enamelware Collection French Fry Pot, 13-1/2 oz., 4" dia. x 3-1/4"H, round, red rim, chip and stain resistant, dishwasher safe, melamine, white, Dalebrook (Packed By: 24 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

