- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TRW9914 Rustic Wood Collection Platter GN 1/4 Size 10-1/2"L X 6-1/2"W X 1/2"H - 4/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TRW9914 |
| Manufacturer Part # | TRW9914 |
| Plastic Type | Melamine |
| Color | Browns |
| Shape | Rectangular |
| Size | 10" |
| Height | 0.5" |
| Width | 10.5" |
| Depth | 6.5" |
| Weight | 6.5 lbs |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TRW9914, Rustic Wood Collection Platter, GN 1/4 size, 10-1/2"L x 6-1/2"W x 1/2"H, rectangular, anti-slip silicone feet, chip and stain resistant, dishwasher safe, melamine, wood finish, Dalebrook (Packed By: 4 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

