Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
BauscherHepp TSSSQ0808 Balti Dish 1-9/16 Qt. 7-7/8" X 2-3/16"H - 5/Case
Item:
#710235
Technical details
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TSSSQ0808 |
| Manufacturer Part # | TSSSQ0808 |
| Long Side / Diameter | 4" - 7" |
| Material | Stainless Steel |
| Shape | Square |
| Height | 2.17" |
| Width | 7.87" |
| Depth | 7.87" |
| Weight | 7.72 lbs |
| UPC | 5016383013716 |
BauscherHepp TSSSQ0808 Balti Dish 1-9/16 Qt. 7-7/8" X 2-3/16"H
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TSSSQ0808, Balti Dish, 1-9/16 qt., 7-7/8" x 2-3/16"H, square, stainless steel, Dalebrook (Packed By: 5 Each Per Case)
