- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TT1543M Reef Collection Sauce Cup 2 Oz. 3-1/4"L X 2-1/2"W X 1-3/4"H - 24/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TT1543M |
| Manufacturer Part # | TT1543M |
| Color | Orange |
| Plastic Type | Melamine |
| Height | 1.75" |
| Width | 3.25" |
| Depth | 2.5" |
| Weight | 3.37 lbs |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TT1543M, Reef Collection Sauce Cup, 2 oz., 3-1/4"L x 2-1/2"W x 1-3/4"H, oval, chip and stain resistant, dishwasher safe, melamine, matte terracotta, Dalebrook (Packed By: 24 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

