- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TT1551 Ripple Collection Ramekin 2-1/2 Oz. 2-3/4" Dia. X 2"H - 25/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TT1551 |
| Manufacturer Part # | TT1551 |
| Color | Orange |
| Plastic Type | Melamine |
| Height | 2" |
| Width | 2.75" |
| Weight | 5.42 lbs |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TT1551, Ripple Collection Ramekin, 2-1/2 oz., 2-3/4" dia. x 2"H, round, rippled exterior, chip and stain resistant, dishwasher safe, melamine, terracotta, Dalebrook (Packed By: 25 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

