- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TW4214 Kata Collection Crock 50.7 Oz. 5.1" X 6.9" X 3.9"H - 24/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TW4214 |
| Manufacturer Part # | TW4214 |
| Long Side / Diameter | 6" |
| Shape | Rectangular |
| Color | White |
| Plastic Type | Melamine |
| Short Side | 5" |
| Weight | 34.94 lbs |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TW4214, Kata Collection Crock, 50.7 oz., 5.1" x 6.9" x 3.9"H, rectangular, chip and stain resistant, dishwasher safe, melamine, white, Dalebrook (Packed By: 24 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
