- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TW4721TP Plate 8" X 8" Small - 12/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TW4721TP |
| Manufacturer Part # | TW4721TP |
| Plastic Type | Melamine |
| Shape | Square |
| Color | White |
| Size | 8" - 9" |
| Width | 8" |
| Depth | 8" |
| Weight | 9.7 lbs |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TW4721TP, Plate, 8" x 8", small, square, dishwasher safe, melamine, white/ taupe, Trafalgar by Dalebrook (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
