- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TW4726TP Bowl 12-1/2"W X 11-7/10"D X 1-7/10"H Large - 6/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TW4726TP |
| Manufacturer Part # | TW4726TP |
| Plastic Type | Melamine |
| Long Side / Diameter | 11" - 12" |
| Shape | Oval |
| Color | White |
| Height | 1.7" |
| Width | 12.5" |
| Depth | 11.7" |
| Weight | 15.65 lbs |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TW4726TP, Bowl, 12-1/2"W x 11-7/10"D x 1-7/10"H, large, shallow, oval, dishwasher safe, melamine, white/ taupe, Trafalgar by Dalebrook (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
