- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TWD2480Y Tura Collection Serving Tray GN 1/4 Size 10-1/2"L X 6-1/2"W X 1-1/2"H - 12/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TWD2480Y |
| Manufacturer Part # | TWD2480Y |
| Short Side | 6" |
| Material | Melamine |
| Color | Two Tone |
| Long Side / Diameter | 10" |
| Shape | Rectangular |
| Height | 1.5" |
| Width | 10.5" |
| Depth | 6.5" |
| Weight | 8.82 lbs |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TWD2480Y, Tura Collection Serving Tray, GN 1/4 size, 10-1/2"L x 6-1/2"W x 1-1/2"H, rectangular, curved, anti-slip silicone feet, chip and stain resistant, dishwasher safe, melamine, faux wood rustic yellow, Dalebrook (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

