- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TWD300 Tura Collection Barrel Bowl 219-4/5 Oz. 10-7/16" Dia. X 7-7/8"H - 3/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TWD300 |
| Manufacturer Part # | TWD300 |
| Color | Brown |
| Plastic Type | Melamine |
| Long Side / Diameter | 9" - 11" |
| Shape | Round |
| Height | 7.87" |
| Width | 10.43" |
| Depth | 10.43" |
| Weight | 11.22 lbs |
| UPC | 5016383108566 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TWD300, Tura Collection Barrel Bowl, 219-4/5 oz., 10-7/16" dia. x 7-7/8"H, round, chip and stain resistant, dishwasher safe, melamine, faux wood rustic Dalebrook (Packed By: 3 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
