Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Baxter .
- Authorized Baxter dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Baxter 01-1000V6-00205
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Baxter 01-1000V6-00205 Switch Hi Limit Temperature
Item:
#1443750
Technical details
| Manufacturer | Baxter |
|---|---|
| Model Number | 01-1000V6-00205 |
| Manufacturer Part # | 01-1000V6-00205 |
| Height | 1.4" |
| Width | 2.05" |
| Depth | 2.25" |
| Weight | 0.05 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
Baxter 01-1000V6-00205 Switch Hi Limit Temperature
$42.89
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Baxter 01-1000V6-00205 Switch Hi Limit Temperature
