$28.41
$41.80
Compare Price
You save
$13.39
(32%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Baxter aftermarket .
- Engineered to match existing Baxter units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Baxter 01-1000V6-00271
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Baxter 01-1000V6-00271 Relay 110/120v
Item:
#1148772
Technical details
| Fits with Manufacturer | Baxter |
|---|---|
| Model Number | 01-1000V6-00271 |
| Manufacturer Part # | 01-1000V6-00271 |
| Height | 1" |
| Width | 1.75" |
| Depth | 1.75" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
Baxter 01-1000V6-00271 Relay 110/120v
$28.41
$41.80
You save
$13.39
(32%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Baxter 01-1000V6-00271 10a (8) 3/16" Terminals

