KitchenRestock.com is your trusted source for Other .
- Authorized Other dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Other BRPAP1
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Beckett BRPAP1 I/m Pump Motor Kit 115/230v
| Manufacturer | Beckett |
|---|---|
| Model Number | BRPAP1 |
| Manufacturer Part # | BRPAP1 |
| Height | 5" |
| Width | 5" |
| Depth | 10.7" |
| Weight | 4.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Beckett BRPAP1 Ice Machine Replacement Pump, Universal Water Pump Motor Assembly 115/230v, "replaces Crystal Tips " "ice-o-matic Manitowoc " "ross, Temp/carrier Scotsman ", All Purpose Replacement Pump, Pump Driven By Thermally Protected Motor Using, Dual Bearings And Stainless Steel Shaft, Dual Voltage - 115/230v 50/60z Cycle, Includes 5 Discharge And 4 Impellers, Replaces A Majority Of Commercial Ice Maker Pumps, Beckett Number Brpap1

