Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Belshaw .
- Authorized Belshaw dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Belshaw -401203
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Belshaw -401203 Drive Motor 208/240v 1p 5.5rpm
| Manufacturer | Belshaw |
|---|---|
| Model Number | -401203 |
| Manufacturer Part # | -401203 |
| Height | 3.5" |
| Width | 5.5" |
| Depth | 6.5" |
| Weight | 2.84 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Belshaw -401203 Left Hand Drive Motor (ccw) 208/240v, [ 1 Ph ] [5.5 Rpm ] [.18amp ] [ccw Rotation ], [ .310" Shaft ] 1-9/16" Mount Ctrs., For Left To Right (cw) Drive Motor Use # 68-1029, Belleco Toaster, Holman, Oven Mm14 314hx 318hx 414hx 418hx, Toaster Tt(500 700 900) Dt14 Bf700 Qt14.

