- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Belshaw 7G-1000-084B Donut Ball Plunger Ball Plunger (needs Submerger) 1-3/4" Plunger Diameter
| Manufacturer | Belshaw |
|---|---|
| Model Number | 7G-1000-084B |
| Manufacturer Part # | 7G-1000-084B |
| Type | Plunger |
| Height | 23" |
| Width | 2" |
| Depth | 2" |
| Weight | 2.1 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Belshaw, 7G-1000-084B, Donut Ball Plunger, Ball Plunger (needs submerger) 1-3/4" Plunger Diameter, 4 holes - 5/8" holes, for type B & F depositors (each plunger must have a cylinder of the same size in order to work)
