$15.66
$25.12
Compare Price
You save
$9.46
(38%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Berkel aftermarket .
- Engineered to match existing Berkel units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Berkel 01-403275-00029
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Berkel 01-403275-00029 Pusher Rod Spring
Item:
#1136301
Technical details
| Fits with Manufacturer | Berkel |
|---|---|
| Model Number | 01-403275-00029 |
| Manufacturer Part # | 01-403275-00029 |
| Height | 0.7" |
| Width | 0.5" |
| Depth | 0.5" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
Berkel 01-403275-00029 Pusher Rod Spring
$15.66
$25.12
You save
$9.46
(38%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Berkel 01-403275-00029 S/s 1/2 Dia X 3/4 Long Compression Spring, Berkel

