$8.01
$8.84
Compare Price
You save
$0.83
(9%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Berkel aftermarket .
- Engineered to match existing Berkel units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Berkel 3875-00025
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Berkel 3875-00025 Knife Box Cover Ring
Item:
#1181326
Technical details
| Fits with Manufacturer | Berkel |
|---|---|
| Model Number | 3875-00025 |
| Manufacturer Part # | 3875-00025 |
| Height | 0.38" |
| Width | 4.5" |
| Depth | 4.5" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
Berkel 3875-00025 Knife Box Cover Ring
$8.01
$8.84
You save
$0.83
(9%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Berkel 3875-00025 Knife Box Cover Ring, 4-5/8" Dia Slot To Fit Over Cover Black Rubber, Berkel 909 919

