KitchenRestock.com is your trusted source for Berkel aftermarket .
- Engineered to match existing Berkel units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Berkel 404975-00381
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Berkel 404975-00381 Quartz Element 120v 550w 14 1/4"
| Fits with Manufacturer | Berkel |
|---|---|
| Model Number | 404975-00381 |
| Manufacturer Part # | 404975-00381 |
| Height | 4" |
| Width | 5" |
| Depth | 18.5" |
| Weight | 1.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Berkel 404975-00381 120v 550w 1ph 14-1/4" Terminals Pin, Socket For Snap-in Elements # 38-1108, ( Has #14 Wire Lead ), Merco, Warmer Ezfw-18 Ezlfw-18 Ezlnw-18 Eznw-18 Ezpw-18, Ezt-18., Berkel, Warmer Hl2

